UCZELNIE PARTNERSKIE

 

 

 

 

 

Politechnika Poznańska jest jedną z TOP 5 uczelni technicznych w Polsce. Znajduje się również w TOP 3 uczelni najczęściej wybieranych przez studentów w kraju. Politechnika Poznańska jest uczelnią z ponad 100-letnim doświadczeniem w kształceniu wysoko wykwalifikowanych inżynierów i naukowców, a także silnie współpracuje z lokalnymi podmiotami gospodarczymi i społecznymi.

Politechnika Poznańska staje się uczelnią otwartą na potrzeby otoczenia i wymagania rynku nie tylko krajowego, ale również, jako lider Uniwersytetu Europejskiego EUNICE,  wpisuje się w wizję rozwoju Unii Europejskiej.

Odwiedź stronę.

 
 
 
 

 

 

 

 

BTU Cottbus - Senftenberg to uniwersytet technologiczny zlokalizowany w Brandenburgii, w północno-wschodnich Niemczech. BTU ściśle współpracuje z partnerami ze środowisk biznesowych i naukowych, aby sprostać aktualnym wyzwaniom związanym z energią, materiałami, budownictwem, technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi, zdrowiem i środowiskiem. Czterdzieści procent studentów pochodzi z ponad 100 różnych krajów.

Odwiedź stronę.

 
 
 
 

 

 

Instytut Politechniczny w Viseu (IPV) oferuje szeroką gamę programów studiów licencjackich i podyplomowych w dziedzinach takich jak inżynieria, edukacja, zdrowie, nauki społeczne, sztuka i zarządzanie. Dzięki ścisłej współpracy z lokalnymi i regionalnymi interesariuszami, ten tętniący życiem uniwersytet przyczynia się do rozwoju gospodarczego i społecznego społeczności, koncentrując się na promowaniu innowacji, przedsiębiorczości i odpowiedzialności społecznej.

Odwiedź stronę.

 
 
 
 

 

 

 

 

Uniwersytet Karlstad (KU) ma silną tradycję ścisłej współpracy z biznesem i społeczeństwem, przyczyniając się do regionalnego, krajowego i międzynarodowego rozwoju badań i edukacji. 19 500 studentów studiów licencjackich i magisterskich oraz 1500 pracowników rozwija wiedzę i umiejętności dla indywidualnego wzbogacenia i zrównoważonego społeczeństwa. Środowiska akademickie są napędzane przez kreatywność, odwagę i doskonałość akademicką.

Odwiedź stronę.

 
 
 
 

 

 

 

Uniwersytet w Kantabrii (UC), założony 50 lat temu w Santander w północnej Hiszpanii, jest jedynym publicznym uniwersytetem w autonomicznym regionie Kantabrii. Dzięki prestiżowi naukowemu swoich badaczy, międzynarodowej wizji i położeniu w nadmorskim mieście otoczonym górami, UC przyciąga co roku około 500 międzynarodowych studentów z całego świata. Uniwersytet w Kantabrii (UC) jest jednym z trzech uniwersytetów, które znalazły się w pierwszej dziesiątce głównych hiszpańskich rankingów zarówno pod względem edukacji, jak i jakości badań.

Odwiedź stronę.

 
 
 
 

 

 

 

Uniwersytet w Mons (UMONS) to francuskojęzyczny uniwersytet w prowincji Hainaut w Belgii, w pobliżu granicy francusko-belgijskiej. Znajduje się około 50 kilometrów od Brukseli, stolicy Europy. UMONS powstał w 2009 roku w wyniku połączenia Uniwersytetu Mons-Hainaut i Wydziału Inżynierii w Mons, najstarszego wydziału uniwersytetu, założonego w 1837 roku. Uniwersytet jest otwarty na internacjonalizację, z nie mniej niż 25% studentów zagranicznych. Poprzez edukację oferowaną w UMONS promujemy krytyczne myślenie, otwartość, tolerancję, odpowiedzialność i autonomię oraz rozwijamy intelektualne i kulturowe doświadczenia studentów i naukowców, aby mogli stać się odpowiedzialnymi członkami społeczeństwa.

Odwiedź stronę.

 
 
 
 

 

 

 

Uniwersytet w Katanii (UNICT) - założony w XV wieku - jest wyjątkowym ośrodkiem dziedzictwa naturalnego i kulturowego w sercu regionu śródziemnomorskiego. W UNICT tradycja i innowacje w edukacji i badaniach naukowych są łączone w celu sprostania globalnym wyzwaniom, w tym zdrowiu, technologii, zrównoważonemu rozwojowi, energii, środowisku i integracji społecznej.

Odwiedź stronę.

 
 
 
 

 

 

 

Uniwersytet Peloponeski (UoP) jest publiczną, wszechstronną uczelnią obejmującą sześć różnych miast regionu z siedzibą w Trypolisie. Założony w 2000 r. uniwersytet składa się z 9 wydziałów i 22 jednostek oferujących szereg studiów licencjackich i podyplomowych dla prawie 25 000 studentów, podczas gdy obecnie realizowanych jest ponad 200 projektów badawczych.

Odwiedź stronę.

 
 
 
 

 

 

 

Universite Polytechnique Hauts-de-France (UPHF) jest pierwszym uniwersytetem politechnicznym we Francji, a jego nauczanie opiera się na dwóch biegunach: Humanistyce oraz Nauce i Technologii. Z siedzibą w Hauts-de-France (północ Francji) 14% studentów pochodzi z 85 różnych krajów.

Odwiedź stronę.

 
 
 
 

 

 

 

 

Uniwersytet w Vaasa (UVA) jest jednym z największych uniwersytetów biznesowych w Finlandii. Znajduje się w Vaasa, mieście na zachodnim wybrzeżu Finlandii, otoczonym archipelagiem Kvarken, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ambitni naukowcy uniwersytetu tworzą lepsze jutro w obszarach technologii, gospodarki, komunikacji oraz dobrego zarządzania. Każdego roku akademickiego uniwersytet przyjmuje około 200 międzynarodowych studentów z całego świata.

Odwiedź stronę.