NAWA - WERSE (Wsparcie Uniwersytetów Europejskich)
Projekt realizowany przez Politechnikę Poznańską na rzecz wszystkich uczelni partnerskich EUNICE oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Stanowi on odpowiedź na potrzebę budowy silnych, opartych na współpracy i kompetencjach międzynarodowych zespołów działających na rzecz sojuszu i wsparcie realizowanych w jego ramach inicjatyw.
Realizacja projektu umożliwi działania synergiczne i komplementarne do aktywności sojuszu w ramach grantu finansowanego ze środków KE. Zapewni wsparcie w procesie pokonywania wyzwań związanych z mobilnością, zapewniając swobodę przemieszczania się w celu podnoszenia kompetencji i rozwoju współpracy. Pozwoli na zakup nowoczesnych narzędzi i opracowanie przy ich pomocy materiałów dydaktycznych, co przyczyni się do powstania interdyscyplinarnych międzynarodowych kursów, w których studenci będą mogli uzyskać mikropoświadczenia.
Więcej o Programie tutaj oraz tutaj.
NAWA - PROM
W ramach Projektu Politechnika Poznańska zamierza realizować jeden z podstawowych, a zarazem najważniejszych elementów swojej Strategii Rozwoju na lata 2021-2030, tj. umiędzynarodowienie. W Projekcie procesowi umiędzynarodowienia będą podlegać trzy grupy uczestników, tj. studenci, doktoranci oraz kadra naukowo-dydaktyczna. Będzie on w dużej mierze polegać na wzroście liczby mobilności, które będą realizowane w:
1. The Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT), Wietnam,
2. University of Technology Sydney (UTS), Sydney, Australia,
3. Nanyang Technological University (NTU), Singapur,
4. University of Cantabria (UC), Santander, Hiszpania,
5. Instituto Politécnico de Viseu (IPV), Viseu, Portugalia.
Uczestnicy będą mogli brać udział w warsztatach, stażach, wizytach studyjnych, a także w szkołach letnich lub zimowych. Będą również mieli możliwość pozyskiwania materiałów do pracy doktorskiej/artykułu naukowego, prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz aktywnego udziału w konferencjach międzynarodowych.
Tak szerokie spektrum uczelni oraz aktywności pozwoli Uczestnikom na odbycie praktyki w odmiennym środowisku oraz poznanie różnorodności kulturowej i językowej. Zrealizowana w projekcie międzynarodowa mobilność akademicka przyczyni się do zwiększenia kompetencji w zakresie specjalistycznej wiedzy, kompetencji językowych oraz szerokiego spektrum kompetencji miękkich, niezbędnych do współpracy w bardzo różnorodnych środowiskach kulturowych.
Więcej o Programie tutaj oraz tutaj.
NAWA - Spinaker
Celem projektu jest opracowanie IMPK w zakresie cyberbezpieczeństwa rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT) oraz jego oferowanie studentom Uniwersytetu Europejskiego EUNICE oraz innym uczelniom partnerskim. IMPK będzie cechował się unikatowym podejściem, mającym na celu zapewnienie wiedzy i umiejętności w zakresie kompleksowego podejścia do bezpieczeństwa danych w rozwiązaniach IoT: od miejsca ich wytwarzania/zbierania, poprzez ich przesyłanie, po ich przetwarzanie i analizę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.
Wynikiem projektu będzie 140 godzinny IMPK, oferowany w trybie hybrydowym i online.
Realizacja projektu przełoży się na wzrost: jakości kadry, oferty dydaktycznej, liczby studentów zagranicznych dostrzegających korzyści płynących z nauki w Polsce, popularyzację Polski i polskich uczelni, współpracę z uczelniami w UE i USA. IMPK zostanie udostępniony polskim uczelniom uczestniczącym w projekcie uniwersytetów europejskich/innych formach wymiany..
Więcej o Programie tutaj.