Data dodania

16.06.2023
THE INVISIBLE UNVEILED - exhibition 2024

Ogólny zarys i koncepcja przedsięwzięcia

„Badanie niewidzialnego” to fascynująca koncepcja, która stała się możliwa dzięki niesamowitym postępom w nauce. Niewidzialne odnosi się nie tylko do mikroskopijnego świata i zjawisk, które są zbyt małe lub zbyt szybkie, abyśmy mogli je zobaczyć gołym okiem, ale także do niektórych części świata makroskopowego, zbyt odległych, aby można je było obserwować z naszego podwórka.

Ewolucja technik artystycznych idzie w parze z odkryciami naukowymi i technologicznymi, tworząc połączenie sztuki i rozumu. Kreatywność i wyobraźnia wzajemnie napędzają postęp technologiczny, przesuwając granice wykrywalności.

Taki jest właśnie cel wystawy "The Invisible Unveiled", będącej  przeglądem obrazów artystycznych powstałych w wyniku badań naukowych. Dzięki temu oryginalnemu podejściu chcemy stworzyć niezwykle interesujące i wciągające doświadczenie dla widzów w całym sojuszu EUNICE i poza nim.

Ponadto, w ramach Europejskiego Sojuszu Uniwersytetów, wystawa obrazów naukowych  będzie doskonałą okazją dla naukowców (ale nie tylko) do zaprezentowania swojej pracy w artystycznym otoczeniu i uzyskania większej ekspozycji i uznania dla ich pracy. Być może będzie to także możliwość nawiązania nowych kontaktów czy poszerzenia współpracy naukowej.

 

Jakich zdjęć szukamy?

Wszystkich, które pokazują to:

- co jest bardzo małe;

- co jest bardzo odległe;

- co jest schowane;

- co jest abstrakcyjne;

- co zniknęło;

- czego nie da się wykryć;

- jest za duże;

- i wiele więcej …

Plakat

Specyfikacje techniczne obrazów

  • FORMAT OBRAZU

Obrazy w wysokiej rozdzielczości należy  przesłać w następującym formacie: JPG, PNG, TIF, SVG (minimum 300 dpi). 
Podczas wystawy wszystkie wybrane fotografie zostaną wydrukowane i będą miały szacunkowo rozmiar A1 (594 x 841 mm). W rzeczywistości niektóre obrazy mogą być mniejsze, w zależności od rozdzielczości obrazu lub zasadności posiadania dużych lub małych wydruków.
Obrazy generowane przez sztuczną inteligencję są mile widziane, ponieważ oferują wyjątkową okazję do zadawania widzom pytań na temat sztuki i wpływu sztucznej inteligencji na społeczeństwo.

  • KOMPOZYCJA OBRAZU

Wszystkie obrazy muszą być wolne od jakichkolwiek adnotacji, skali lub innych elementów alfanumerycznych.

  • OPIS OBRAZÓW

Do każdego zdjęcia należy dołączyć następujące informacje:
- Nazwa uczelni
- Imię i nazwisko autora
- Nazwiska współpracowników (jeśli istnieją)
- Nazwa wydziału
- Data wykonania zdjęcia
- Status publikacji (jeśli opublikowano, podać czasopismo i wydawnictwo)
- Opis zdjęcia i jego kontekst badawczy w max. 150 słowach
- Technika wykonania zdjęcia

 

Zdjęcia mogą być zgłaszane przez pracowników naukowych, doktorantów lub studentów  z każdej uczelni partnerskiej EUNICE.

Wystawa fotografii będzie odbywać się w roku 2024 sukcesywnie na wszystkich 10 uniwersytetach zrzeszonych w konsorcjum EUNICE. 

Poprzednią edycję wystawy, skupioną wokół instytucji wyższych i szkół ponadpodstawowych w Belgii, obejrzało ponad 40 tyś. osób. 

Zdjęcia prosimy nadsyłać do dnia 1.07.2023 na adres e-mail: eunice@put.poznan.pl Zostanie wybranych 10 najciekawszych prac, z których następnie  uczelnia partnerska – University of Mons wybierze 3-5 zdjęcia, które zostaną zaprezentowane na wystawie. 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym ciekawym i unikatowym przedsięwzięciu! 

PL