Data dodania

17.12.2024
valuEU

 

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, który jest partnerem stowarzyszonym Uniwersytetu europejskiego EUNICE od 2023 ze wsparciem z programu NAWA dla projektu „valuEU”.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku znalazł się w gronie beneficjentów programu NAWA Wsparcie Uniwersytetów Europejskich. Otrzymane wsparcie w wysokości 1 979 991,24 PLN umożliwi zwiększenie obecności UMB w Uniwersytecie Europejskim EUNICE. Nagrodzony wniosek projektowy został napisany przez pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej: Sylwię Klepacką oraz Jakuba Wszeborowskiego, przy ścisłej współpracy z pracownikami Działu ds. Uniwersytetu Europejskiego Politechniki Poznańskiej – lidera EUNICE. Politechnika Poznańska jest także oficjalnym Partnerem projektu „valuEU”.

To wspaniała wiadomość i ogromna szansa na dalsze zacieśnienie współpracy Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w ramach EUNICE. Piszemy kolejny rozdział w tej wciąż rozwijającej się niezwykle pomyślnie historii naszej kooperacji - skomentował wyniki naboru Rektor UMB prof. dr hab. Marcin Moniuszko.

Projekt o akronimie „valuEU” zwiększa potencjał UMB do działania w ramach Uniwersytetu Europejskiego EUNICE. Zaplanowane zadania w projekcie dotyczą m.in.:
•   przygotowania i upowszechniania wspólnych publikacji naukowych z badaczami z Sojuszu EUNICE. 
•  przeprowadzenia interdyscyplinarnych szkoleń dla przedstawicieli uczelni tworzących EUNICE realizowanych przez wysoko wykwalifikowaną kadrę UMB. 
•   organizacji wzajemnych wymian doktorantów i pracowników UMB oraz partnerów. 
•  realizacji kampanii promocyjnej w mediach społecznościowych i promocji UMB na stoisku EUNICE podczas międzynarodowych konferencji i targów edukacyjnych.

Program NAWA „Wsparcie Uniwersytetów Europejskich” jest pierwszym polskim programem wspierającym działalność podmiotów należących do Inicjatywy Uniwersytetów Europejskich. Strategicznym celem programu jest stworzenie wspierającego środowiska w zakresie tworzenia i utrzymania międzynarodowych partnerstw akademickich jako uzupełnienie do działań podejmowanych w programie Erasmus+, związanych z funkcjonowaniem sojuszy Uniwersytetów Europejskich (więcej informacji znajduje się na stronie NAWA). Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. Wsparcie sojuszy Uniwersytetów Europejskich o numerze FERS.01.05-IP.08-0219/23 (Projekty FERS).

PL