Rekrutacja na studia magisterskie w zakresie Technologii Informatycznych na rzecz Inteligentnej i Zrównoważonej Mobilności (IT4SSM) jest otwarta dla studentów z UE do 24 marca 2024 r.
Trwa nabór na studia magisterskie na kierunku Technologie Informacyjne na rzecz Inteligentnej i Zrównoważonej Mobilności (IT4SSM), które są pierwszym programem uruchomionym w ramach Uniwersytetu Europejskiego EUNICE.
Studia magisterskie są wynikiem dwuletniej współpracy czterech instytucji partnerskich EUNICE, które będą go realizować: Université Polytechnique Hauts-de-France (Francja), University of Cantabria (Hiszpania), Poznan University of Technology (Polska) oraz University of Vaasa (Finlandia).
Zrównoważony rozwój u podstaw
Kierunek ten to unikalne połączenie europejskich kursów z zakresu technologii informatycznych ukierunkowanych na zagadnienie inteligentnych miast, ze szczególnym naciskiem na zrównoważony rozwój projektowanych rozwiązań tak, aby wyposażyć studentów w narzędzia do tworzenia elastycznych, przyjaznych dla środowiska systemów mobilności. Uczestnicy zagłębią się w tematy takie jak Internet of Things (IoT), zarządzanie danymi i bezpieczne sieci komunikacyjne.
„Ten program magisterski jest interesujący dla wszystkich studentów, którzy chcą pracować nad nowymi globalnymi wyzwaniami związanymi z rozwojem zrównoważonych miast i społeczności, wykorzystując najnowocześniejsze technologie informatyczne i telekomunikacyjne. Umożliwia on studentom skorzystanie z wiedzy specjalistów z czterech europejskich uniwersytetów w różnych obszarach IT w celu opracowania zrównoważonych i mobilnych aplikacji", wyjaśniają Kathia Oliveira i Véronique Delcroix, kierownicy programu studiów magisterskich IT4SSM na Université Polytechnique Hauts-de-France.
Studenci, którzy chcą się zapisać, mogą już teraz ubiegać się o ten program magisterski na Université Polytechnique Hauts-de-France.
Nowy nabór dla studentów, którzy chcą ubiegać się o przyjęcie na Uniwersytet w Kantabrii, w Hiszpanii zostanie otwarty w maju 2024 r.
"Pracuj nad nowymi globalnymi wyzwaniami związanymi z rozwojem zrównoważonych miast i społeczności, wykorzystując najnowocześniejsze technologie informatyczne.” Katia Oliveira