ALLIANCE GAMES 2023

Alliance Games na Politechnice Poznańskiej
23-25 października 2023

AG

 

Alliance Games są częścią EUNICE Weeks organizowanych na wszystkich uczelniach partnerskich Uniwersytetu Europejskiego EUNICE od roku 2021. Są to cykliczne rozgrywki sportowe pomiędzy studentami uczelni partnerskich tworzących EUNICE.

W tegorocznej edycji Alliance Games tradycyjnie odbędzie się turniej w piłce siatkowej na terenie Politechniki Poznańskiej w Hali Centrum Sportu PP pod czujnym okiem Dyrektora Centrum, mgr Roberta Rejewskiego.

Turniej będzie miał miejsce w dniach od 23 do 25 października 2023. Każdego dnia będą się odbywały mecze, których celem będzie wyłonienie zwycięzcy. W zeszłym roku to zaszczytne miejsce, po zaciętej walce zdobyła drużyna z uczelni partnerskiej University of Catania z Włoch.

Każdą uczelnię zaangażowaną w projekt EUNICE będzie reprezentować 6 zawodników, z możliwością dodatkowych 2-6 zawodników rezerwowych. Rozgrywki będą odbywały się w mieszanych drużynach, a jak pokazał nam zeszły rok – emocje do samego końca będą sięgały zenitu.

Wydarzenie organizowane jest w ramach pakietu roboczego nr 3 (WP3) projektu EUNICE, którego liderem jest Dyrektor Centrum Języków i Komunikacji dr Liliana Szczuka-Dorna, prof. PP przy aktywnym wsparciu Centrum Sportu oraz Działu ds. Uniwersytetu Europejskiego.

Serdecznie zapraszamy do Hali Centrum Sportu, aby kibicować naszym zawodnikom i zawodniczkom z Politechniki Poznańskiej, ale także wszystkim innym śmiałkom z sześciu uniwersytetów partnerskich konsorcjum EUNICE (drużyny z  Belgii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii i Finlandii).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem rozgrywek, a także całym programem wydarzenia Alliance Games.

E-SZACHY

Rozgrywki szachowe będą odbywać się całkowicie online. Turniej wirtualnych szachów zostanie zorganizowany przez uczelnię partnerską UMONS przy wsparciu Belgijskiej Federacji Szachowej z transmisją online rozgrywek finałowych.

Każdą uczelnię projektu EUNICE będzie reprezentować 10 zawodników (studenci oraz nowość od tego roku – kadra administracyjna).

Więcej szczegółów zostanie podanych wkrótce.