Blended Intensive Programme - University of Cantabria


Plakat

 

W dniach 4-15 lipca uczelnia partnerska University of Cantabria organizuje kurs Blended Intensive Programme w ramach programu Erasmus+ „Introduction to Global Studies” za 3 punkty ECTS. Termin zgłoszeń na PP to 13.05.2022.

Kurs przygotowuje studentów do zrozumienia, w jaki sposób globalizacja wpłynęła cały przekrój dyscyplin, takich jak biznes, migracja, sztuka, zdrowie czy kwestie środowiskowe. Kurs „Introduction to Global Studies” będzie prowadzony w formacie hybrydowym – on-line i stacjonarnie przez ośmiu wykładowców z następujących instytucji: University of Mons (Belgia), University of Catania (Włochy), University of Cantabria (Hiszpania) – czyli uczelnie wchodzące w skład EUNICE European University oraz University of North Caroline w Charlotte (USA).

Szczegóły dotyczące kursu znajdą Państwo w dokumentach załączonych poniżej (m.in. Study Guide), a także na stronach

https://eunice-university.eu/registration-open-global-studies-2022/

https://eunice-university.eu/summer-course-introductio-global-studies/

 

ETAPY KWALIFIKACJI

  1. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wskazanie przedmiotu na PP, który zostanie uznany za równoważny kursowi realizowanemu w Hiszpanii (na późniejszym etapie konieczne będzie podpisanie Learning Agreement). Wybór ekwiwalentnego przedmiotu należy skonsultować z Koordynatorem Wydziałowym i uzyskać potwierdzenie na Formularzu zgłoszeniowym Erasmus+ na wyjazd krótkoterminowy.  
  2. Kolejnym etapem jest przygotowanie:

Szczegóły dotyczące dokumentów wymaganych w ramach programu Erasmus+ oraz kryteria kwalifikacji na wyjazd znajdą Państwo na stronie:

https://www.put.poznan.pl/wyjazdy%20krotkoterminowe

Zgłoszenia będą przyjmowane do 13.05.2022 w Dziale Współpracy Międzynarodowej, ul. Piotrowo 5, pokój 141B lub mailowo pod adresem eunice.admissions[at]put.poznan.pl.

DOFINANSOWANIE WYJAZDU

Kurs w University of Cantabria będzie dofinansowany z programu Erasmus+. W nowej edycji programu oprócz dotychczasowych typów mobilności, uczelnie mogą realizować krótkoterminową mobilność mieszaną w celu studiowania lub odbycia praktyk (połączenie mobilności fizycznej z obowiązkowym komponentem wirtualnym).

Stawki stypendium znajdą Państwo na stronie

https://www.put.poznan.pl/wyjazdy%20krotkoterminowe

IMMERSION PACK

Wybierając pakiet „Immersion Pack” w formularzu aplikacyjnym uczelni zagranicznej studenci EUNICE mają możliwość doświadczyć prawdziwego hiszpańskiego stylu życia i podczas pobytu zamieszkać u lokalnej rodziny w Santander w cenie 300 EUR. Pakiet Immersion obejmuje również całodniową wycieczkę do Parku Narodowego Picos de Europa.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem eunice.admissions@put.poznan.pl